شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
سال 1400، سال تولید، پشتیبانی، مانع زدایی ها
 
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
اخبار
1400/03/19
صفر تا صد اقدام ها و برنامه های آبفا برای رفع تنش آبی روستاهای سیستان
صفر تا صد اقدام ها و برنامه های آبفا برای رفع تنش آبی روستاهای سیستان

علیرضا قاسمی گفت: از سال 88 برنامه های مطالعاتی برای رفع مشکلات آبی سیستان آغاز شده و با تصویب این طرح در سال 91 و اجرای برنامه ها طی سال های اخیر تنش آبی بسیاری از روستاهای منطقه به حداقل رسیده است و پروژه های آبرسانی به روستاهای باقیمانده نیز در صورت تامین اعتبار تا پایان سال تکمیل می شود.

علیرضا قاسمی، مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان بیان کرد: به منظور رفع مشکلات آبی در شمال سیستان و بلوچستان، مطالعات بازنگری طرح جامع آبرسانی به روستاهای سیستان طی سال های 88 تا 89 انجام و در سال 91 در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصویب شده است.

به گفته وی، در این راستا، طرح آبرسانی به پنج منطقه با ایستگاه پمپاژ و مخازن مجزا تفکیک شده تا تأمین فشار در کل دشت سیستان به صورت یکسان صورت پذیرد، به همین منظور در شهرستان هامون خط انتقال و سایت ایستگاه پمپاژ لوتک با 100 درصد پیشرفت فیزیکی انجام و مشکل این منطقه به حداقل رسیده است.

قاسمی اضافه کرد: به منظور رفع کمبود آب شرب در روستاهای شهرستان هیرمند خط انتقال به طول 38 کیلومتر از تصفیه خانه زهک اجرا شده و در این مناطق کمبود آب شرب به حداقل رسیده است، به منظور رفع تنش آبی در روستاهای نیمروز ایستگاه پمپاژ گل‌آباد و خط انتقال کمالی در حال اجراست که پیش بینی می‌شود در صورت اختصاص اعتبار تا پایان سال تکمیل شود و به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: همچنین به منظور استفاده بهینه از تأسیسات آبی اتصال طرح آبرسانی به شهرها و روستاهای سیستان در پنج نقطه در حال انجام است که می‌توان بخشی اعظمی از کمبود آب شرب در سطح روستاهای سیستان را با اجرای این نقاط اتصال مرتفع کرد.

مدیرعامل آبفای سیستان و بلوچستان گفت: به منظور رفع مشکل روستاهای منطقه ادیمی در کوتاه مدت تقویت فشار با نصب پمپ و اجرای هزار و دویست متر لوله گذاری در دستور کار قرار دارد که پیش‌بینی می‌شود طی دو یا سه هفته آینده تکمیل شود و مشکل افت فشار یا قطع آب به حداقل ممکن برسد.

انتهای پیام/
تعداد بازدید:
67
نویسنده:
میثم اکبری
منبع:
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می باشد. بیانیه حریم خصوصی
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. تمامی اطلاعات شخصی کاربران که از طریق فرمهای موجود در سایت تکمیل و ارسال میشود محرمانه تلقی شده و حریم شخصی افراد کاملا محفوظ خواهد ماند.
Powered by DorsaPortal