شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
سال 1400، سال تولید، پشتیبانی، مانع زدایی ها
 
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
اخبار
1400/03/08
سیستان و بلوچستان فقیرترین استان کشور از حیث منابع آبی /آبرسانی به روستاهای حاشیه شهر زاهدان در اولویت آبفا قرار دارد

سیستان و بلوچستان فقیرترین استان کشور از حیث منابع آبی /آبرسانی به روستاهای حاشیه شهر زاهدان در اولویت آبفا قرار دارد

مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه فقر منابع آب زیرزمینی یکی از موانع اصلی جهت ارائه خدمات مطلوب است افزود: تأمین آب شرب روستاهای حاشیه شهر زاهدان در اولویت اقدامات این شرکت برای آبرسانی قرار دارد.

علیرضا قاسمی مدیرعامل آب و فاضلاب استان با اعلام این خبر تصریح کرد: با توجه به گسترش جمعیت در روستاهای حاشیه غربی، شمالی و شرقی شهر زاهدان شرکت آب و فاضلاب تأمین آب این روستاها را در اولویت قرار داده است در این راستا همه روستاهای حاشیه شهر شناسایی و مقدمات لازم و امکان سنجی‌های اولیه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه فقر منابع آب زیرزمینی با کیفیت مطلوب یکی از سدهای شرکت جهت ارائه خدمات مطلوب است اذعان کرد: برنامه شرکت در کوتاه مدت حفر و تجهیز چاه‌های جدید و اجرای شبکه توزیع آب به صورت بهداشتی است، که لازم است مقامات استان توجه ویژه‌ای به تأمین اعتبارات مورد نیاز در این خصوص داشته باشند.

قاسمی افزود: گام اول طرح شناسایی موقعیت‌های مناسب برای حفر چاه است، حتی اگر لب‌شور باشد و در گام دوم خرید و نصب آب‌شیرین کن برای استفاده برای شرب و توزیع آب با کیفیت لب شور در شبکه توزیع برای مصارف بهداشتی است.

قاسمی خاطرنشان کرد: زاهدان از لحاظ منابع تأمین آب پایدار در بحرانی‌ترین شرایط قرار دارد و به دلیل زمان بر بودن طرح های در دست اجرا، استفاده از منابع آبی دشت‌ تهلاب می تواند در کاهش این بحران کمک کند و آبفا تأمین آب پایدار برای این روستاها را در طرح انتقال آب از تهلاب به زاهدان در افق 25 ساله در نظر گرفته است و قطعا با برنامه ریزی انجام شده طی دو سال آینده بخشی از مشکلات تأمین آب شرب روستاهای حاشیه شهر مرتفع می‌شود.

سیستان و بلوچستان فقیرترین استان کشور از حیث منابع آبی

علیرضا قاسمی مدیرعامل آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این روزها که بحث بحران آب و وضع منابع آب در ایران بسیار جدی و هر منطقه از کشور به شکلی درگیر این بحران شده است افزود: مسئله آب در کشور به یک مسئله راهبردی تبدیل شده است. بارش‌های کم،افزایش جمعیت و نیاز روزافزون به آب، استفاده بی رویه از منابع آبی و تغییر شرایط جوی در سال های اخیر، همه و همه بر کم‌آبی، اثر گذاشته است که حفظ منابع آبی، یکی از رویکردهای مهم برای برون رفت از کمبود آب است که گوش شنوایی برای استفاده درست و بهینه از این منابع آبی وجود ندارد.

وی افزود: سیستان و بلوچستان علاوه بر اینکه به عنوان کم بارش ترین استان کشور در رتبه نخست قرار دارد بلکه فقیرترین استان کشور از حیث منابع آبی نیز هست و هرچه که ما از نظر زمان جلوتر برویم با توجه به افزایش جمعیت و نیازها طبیعتاً نیازمان به آب بیش‌تر می‌شود و باید به صورت ویژه به سمت مدیریت مصرف آب حرکت کنیم.

تعداد بازدید:
97
نویسنده:
میثم اکبری
منبع:
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می باشد. بیانیه حریم خصوصی
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. تمامی اطلاعات شخصی کاربران که از طریق فرمهای موجود در سایت تکمیل و ارسال میشود محرمانه تلقی شده و حریم شخصی افراد کاملا محفوظ خواهد ماند.
Powered by DorsaPortal