شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
سال 1401، سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین
 
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
۱۴۰۱ جمعه ۱۰ تير
فروش تجهیزات کاهنده مصرف

نجات آب، نجات زندگی

· تهدید بی آبی، از مهمترین و جدی ترین معضلات جامعه ی امروز ایران است که کاهش تولید و اشتغال و در نهایت، مشکلات عمده ای در تمامی زمینه های اجتماعی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

· اصلاح الگوی مصرف آب و کاهش هزینه های تامین و توزیع آب، در جهت کاهش هزینه های اقتصادی بر دوش دولت و شرکت های آب و فاضلاب خواهد بود. تشویق مردم برای مدیریت در مصرف آب موجب کاهش آسیب پذیری شرکت های آب و فاضلاب خواهد بود. صرفه جویی در مصرف آب یک احساس مشترک در تمامی انسان ها است لیکن همگان به آن میزان جدیت نرسیده اند که تغییری در زندگی روزمره خود ایجاد کنند.

· باید به این موضوع توجه داشت که حفاظت از آب و منابع آبی یک موضوع مقطعی و گذرا نیست و نیاز به برنامه ریزی های طولانی مدت دارد. در این میان مدیریت مصرف در بخش آب شرب می تواند به کمک تکنولوژی و تجهیزاتی که کمترین مصرف را داشته باشد صورت گیرد.

· در این میان دستگاه ها و نهادهای اجرایی باید هماهنگی لازم را در خصوص فرهنگ سازی مصرف بهینه ی آب با همدیگر داشته باشند. مدارس، بهترین مکان و بهترین زمان آموزش و فراگیری فرهنگ سازی مصرف آب هستند. بایستی در کتاب های آموزشی به دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور، مسئله بحران آب و لزوم صرفه جویی در آن گوشزد شود تا بتوان از کمبود و بحران بیشتر آب جلوگیری شود.

· استان سیستان و بلوچستان با مساحتی در حدود 11.5 درصد از کل کشور، بزرگترین استان ایران و در عین حال یکی از خشک ترین استان ها می باشد. خشکسالی های ادواری طی بیست سال گذشته، ذخیره ی منابع آبی را به شدت کاهش داده است. لذا مدیریت منابع آبی و مدیریت مصرف آب در این استان بسیار ضروری است.

 گردآوری کننده:دفتر مدیریت مصرف
تاریخ به روز رسانی:
1396/09/01
تعداد بازدید:
6286
نویسنده:
مدیر سایت
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می باشد. بیانیه حریم خصوصی
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. تمامی اطلاعات شخصی کاربران که از طریق فرمهای موجود در سایت تکمیل و ارسال میشود محرمانه تلقی شده و حریم شخصی افراد کاملا محفوظ خواهد ماند.
Powered by DorsaPortal