شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
سال 1399، سال جهش تولید-
 
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ آبان
اخبار
1399/07/22
با اجرای طرح یکپارچه‌ سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی عمده مشکلات روستائیان در زمینه آبفا برطرف می‌شود.
⭕محمدمهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در گفتگو با ایسنا مطرح کرد:
با اجرای طرح یکپارچه‌ سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی عمده مشکلات روستائیان در زمینه آبفا برطرف می‌شود.
وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی در شهرستان ها فعال بودند اما به نظر می‌رسد نمی‌توانستند از توانمندی‌های موجود استفاده بهینه کنند اما امروز با اجرای این طرح می‌توانیم از ظرفیت‌های این دو شرکت به طور همزمان بهره‌مند شویم.
مفتح اضافه کرد: برخی از روستاهای بسیار نزدیک به شهر به دلیل اینکه روستا تلقی می‌شدند، زیر مجموعه شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی محسوب شده و درگیر مشکلات در زمینه‌های مختلف بودند اما تامین آب در شهر به خوبی انجام می‌شد.
سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: در خصوص ‌این موضوع پیگیری‌های زیادی برای بهره‌مندی این روستاها از آب شهری با هزینه‌ای بسیار کمتر انجام شده اما به دلیل قواعد و قوانین حاکم بر دو شرکت آب و فاضلاب شهری و آبفار این کار انجام نشد.
مفتح با اشاره به مزایای این طرح گفت: این دو شرکت به صورت مستقل هزینه‌های زیادی را صرف می‌کردند و از طرفی برخی موازی‌کاری‌ها بین دو شرکت باعث افزایش هزینه‌ها و کاهش سرعت کار می‌شد.
وی افزود: شکل شرکت‌ها، محدوده حقوقی کارمندان و قوانین حاکم در شرکت های آبفا و آبفار متفاوت بود اما کارمندان این دو شرکت خودشان را با یکدیگر مقایسه می‌کردند که این موضوع موجب دلسردی در کارمندان و در نتیجه افت کارایی آنها می‌شد.
نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجموعه این مسائل و مشکلات، ایجاب می کرد که این دو شرکت یکپارچه شوند خاطرنشان کرد: باید از هزینه های مازاد مدیریتی، کادر اداری و منابع موجود جلوگیری شده تا باعث افزایش کارایی و راندمان شود.
وی در پایان گفت: امیدواریم با این اقدام مثبت وزارت نیرو برای دو شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی شاهد خدمات بیشتر با راندمان بالا و هزینه کمتر باشیم.
تعداد بازدید:
67
نویسنده:
میثم اکبری
منبع:
شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می باشد. بیانیه حریم خصوصی
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. تمامی اطلاعات شخصی کاربران که از طریق فرمهای موجود در سایت تکمیل و ارسال میشود محرمانه تلقی شده و حریم شخصی افراد کاملا محفوظ خواهد ماند.
Powered by DorsaPortal