شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
سال 1399، سال جهش تولید-
 
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ مرداد
اخبار
1399/04/19
فاز چهارم آب شیرین کن زاهدان در مراحل پایانی ساخت قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان: علیرضا قاسمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان با بیان این خبر گفت: در حال حاضر شهر زاهدان با1700 کیلومتر شبکه را به منظور توزیع عادلانه آب به 8 زون فشاری اصلی تقسیم نموده که با مانور بر روی آنها سعی در توزیع عادلانه در سطح شهر داشته به منظور حل مشکلات در کوتاه مدت فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن به ظرفیت 15 هزار متر مکعب در حال انجام است که انشاءا... بخش اول آن به ظرفیت 7500 مارمکعب تا اوایل مردادماه و کل ظرفیت 15 هزار متر مکعب در شبانه روز در نیمه دوم مرداد ماه سالجاری به پایان خواهد رسید و تا حدود زیادی مشکلات شهر زاهدان برای سالجاری مرتفع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اظهار داشت: همچنین برای گذر از تابستان سال آینده نیز برنامه افزایش ظرفیت خط انتقال چاه نیمه به زاهدان از دشت حرمک شامل استحصـال آب از ده حلقه چاه دشت حرمک ( 80 کیلومتری زاهدان ) به ظرفیت تقریبی 250 لیتر در ثانیه در برنامه وزرات نیرو قرار دارد که این طرح هم اکنون در حال اجراست و جهت اتمام آن 50 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است که 20 میلیارد تومان آن در سال 98 و الباقی در سالجاری تخصیص داده شده است و تا مهرماه حفر چاهها و لوله گذاری و خط برق آن اجرا خواهد شد خرید و نصب 4 دستگاه الکتروموتور نیز تا قبل از پایان سال به اتمام خواهد رسید با این اقدامات سال آینده نسبت به امسال 420 لیتر در ثانیه افزایش ظرفیت داریم که پیش بینی میشود تابستان بی دغدغه تری را در پیش خواهیم داشت.

وی گفت: نحوه توزیع آب عادلانه بوده و اگر افت فشار و قطعی آب وجود داشته باشد در همه مناطق شهر بدون هیچ گونه تبعیضی صورت میگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان ادامه داد: جهت اصلاح و توسعه شبکه توزیع آب زاهدان مبلغ 19 میلیارد تومان با تخصیص 60 درصد و مبلغ یک میلیارد تومان جهت توسعه سامانه تله متری زاهدان در برنامه کاری قرار دارد و همچنین جهت تکمیل طرح فاضلاب زاهدان علاوه بر اعتبار لایحه، 38 میلیارد تومان از اعتبارات متوازن مصوب نمودند که انتظار میرود تخصیص بالایی را بهمراه داشته باشد.

علیرضا قاسمی بیان نمود: شهر زاهـدان به عنوان مرکـز استان سیستان و بلوچسـتان با کمبود آب به میزان 550 لیتر بر ثانیه در پیک مصرف تابستان همواره در معـرض تنش آبی قـرار داشته و تامین آب مورد نیاز شرب از مهمترین چالشهای این شهر می باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری نمود: با راه اندازی فاز چهارم کارخانه آب شیرین کن زاهدان مشکلات موجود کاهش چشم گیری خواهد داشت و در شرایط فعلی که با 20 درصد افزایش مصرف ناشی از کرونا مواجه هستیم علاوه بر اقدامات وزارت نیرو می طلبد که شهروندان عزیز زاهدانی با مدیریت مصرف و اجتناب از مصارف غیرضروری ما را در ارائه خدمات بهینه یاری فرمایید.

تعداد بازدید:
176
نویسنده:
میثم اکبری
منبع:
شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب سیستان و بلوچستان می باشد. بیانیه حریم خصوصی
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد. تمامی اطلاعات شخصی کاربران که از طریق فرمهای موجود در سایت تکمیل و ارسال میشود محرمانه تلقی شده و حریم شخصی افراد کاملا محفوظ خواهد ماند.
Powered by DorsaPortal