Get Adobe Flash player

منوي اصلي

همایش مدیران آب و فاضالب

ارتباط مردمی حراست

شهروند گرامي پيشنهادات و درخواست خود را از طريق اين فرم با ما در ميان بگذاريد

فرم ارتباط مردمي 

پيگيري درخواست

امور ایثارگران

نظام پیشنهادات

  

تكريم ارباب رجوع

آيا ميدانيد كه واحد روابط عمومي شركت آب وفاضلاب آماده شنيدن نقطه نظرات شما عزيزان ميباشد.

تلفن 122 در تمام مدت شبانه روز آماده دريافت گزارشات شماست

 نظر سنجي و ارسال شکايات و پيشنهادات

دیدار مردمی مدیرعامل شرکت

        روزهاي يکشنبه

         ساعت 11-9

راي گيري و نظرسنجی

نظر شما در مورد قالب جديد سايت چيست؟
عالي
خوب
بد نيست
بد
 
 نظرات و پيشنهادات خود را از طريق اين صفحه   با ما در ميان بگذاريد

درباره HSE

HSE به مفهوم عام آن شامل سه سرفصل بهداشت و سلامت، ايمني و محيط در برگيرنده کليه روشهايي است که  مي تواند از بروز خسارات جاني به افرادو مالي به موارد و تجهيزات پيشگيري نمايد . در زندگي ماشيني و صنعتي گرچه سرعت و دقت  فعاليتها افزايش  چشمگيري داشته است اما اين ويژگي موجب پيامدهاي منفي براي محيط و افراد شده است . تبعاً افزايش  سرعت کارها و ارتباط نزديک انسان با ماشين ها مي تواند همراه با خطاي انساني حوادثي را نيز بوجود بياورد که دامنه تبعات حوادث از يک نفر فراتر رفته و گاه به سطح جامعه و حتي بين الملل مي رسد . گذشته از جنبه هاي انساني که هدف اصلي هر نوع فعاليت بويژه حوزه فعاليت ايمني وHSE است افزايش خسارات ناشي از فعاليتهاي گوناگون توسعه از حيث اقتصادي نيز بسيار مورد توجه قرار گرفته است .

بسيار روشن است که حفاظت از سرمايه و نيروي انساني متخصص تا چه حد در بهره وري موثر است و يافتن جانشين براي نيروي انساني ماهر بسياردشوار و زمان بر و گاه غير ممکن مي نمايد . همچنين بعضاً خسارات  مالي وارد شده تا حدي است که نتيجه چندين سال تلاش و فعاليت را بايد صرف بازسازي و جبران آن نمود.

صنعت آب و فاضلاب به عنوان عرضه کننده مجموعه اي از مهمترين خدمات به شهروندان هميشه نيازمند توسعه متناسب با رشد جمعيت و اصلاح روشهاي بهره برداري منابع آب و استفاده از روشهاي نوين جمع آوري و تصفيه فاضلاب مي باشد و به عنوان يک صنعت پويا در مسير توسعه اقتصادي وظايف مهم خود را به انجام مي رساند در مسير ارائه خدمات مطلوب شکل اجراي پروژه هاي ايجاد ، توسعه يا اصلاح شبکه هاي آب و فاضلاب  و به گونه اي است که علاوه بر ايجاد مخاطرات ايمني و بهداشتي براي کارکنان صنعت مي تواند همه شهروندان را به نوعي درگير مسائلي ناخواسته نمايد از اين رو کاملاً واضح است که HSE تا چه حد مي تواند در چنين صنعتي اهميت يابد و اهميت آن حتي به  حوزه هاي ستادي و پشتيباني نيز تسري مي يابد زيرا اصولاً انجام هر کاري مي تواند عوارضي را نيز بوجود بياورد به همين خاطر فعاليتها حوزه ايمني به عنوان بخشي مستقل و يا اصطلاحاً فرابخشي در نظر گرفته مي شود زيرا به نوعي وظيفه مديريت ايمني و بهداشت کار در همه عرصه هاي کار در يک شرکت را به عهده دارد.

توجه به ايمني اگر چه در دنيا سابقه اي طولاني دارد و حتي در کشورمان نيز در برخي صنايعي مانند نفت و گاز  همواره به عنوان يکي از ارکان صنعت شناخته شده است اما در صنعت آب و فاضلاب علي رغم اهميت به سزاي آن بخشي نوپا و جوان است با اين وجود تا زماني که به عنوان سيستماتيک و فرآيندي در مجموعه اثر گذار نباشد به علت ماهيت پيشگيرانه آن هميشه به عنوان فعاليتي فرعي و حاشيه اي شناخته خواهد شد. لذا اثر گذاري آن منوط به اين است که به صورت حلقه اي در طول حلقه هاي ديگر يک فرآيند درآمده و پيوستگي مراحل انجام کار مشروط به حضور و ايفاي نقش حوزه ايمني باشد.

تعداد بازديد:7025 آخرين تغييرات:92/01/27

بازگشت
نظرات

نظر شما:
نام و نام خانوادگي
پست الكترونيك
نظر

دریافت گزارشهای مردمی

آدرس پست الکترونيک دريافت گزارشهاي مردمي دبيرخانه کميته سلامت اداري وصيانت ازحقوق مردم وزارت نيرو

gozaresh@moe.gov.ir

شیرآلات کم مصرف

روشهای مدیریت در مصرف آب

مرکزتحقیقات شرکت مهندسی

نشریه الکترونیکی پیام آب